Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Dodaj wnętrzu charakteru dzięki ozdobnym poszewkom na poduszki
Dodaj wnętrzu charakteru dzięki ozdobnym poszewkom na poduszki

Poduszki pełnią w salonie lub sypialni dwojaką funkcję – z jednej strony nadają pomieszczeniu przytulności, sprawiając, że staje się ono idealną przestrzenią relaksu. Z drugiej stanowią atrakcyjny dodatek, który pozwala nam uzupełnić lub zmodyfikować aranżację wnętrza. Tę ostatnią możliwość uzyskamy, stosując poszewki dekoracyjne.

Ozdobne poszewki na poduszki jako element wystroju salonu

Tekstylia stanowią jedno z najciekawszych i zarazem najmniej kosztownych narzędzi, gdy przychodzi do wprowadzania zmian w estetyce wnętrza. Dekoracyjne poszewki odgrywają tu szczególną rolę – możemy bowiem zmieniać je w zależności od okazji czy pory roku. Nadchodzi lato i chcielibyśmy wprowadzić do pokoju wakacyjny klimat? Dobrym pomysłem będzie ubranie kanapowych poduszek w kojarzące się z morzem poszewki z deseniem fali. Zbliża się Gwiazdka? Podkreślmy jej przytulny klimat, wykorzystując poszewki dekoracyjne wykończone koronką. Uzyskany efekt możemy uzupełnić, dobierając koce czy zasłony o podobnej kolorystyce.

Sklep „Przytulny Dom” oferuje poszewki o zróżnicowanym zabarwieniu, wymiarach i rodzajach wykończenia. Umożliwia to dopasowanie ich zarówno do wnętrza o tradycyjnym wystroju, jak i takiego cechującego się nowoczesnym minimalizmem. Inną zaletą dekoracyjnych poszewek jest fakt, że dzięki nim poduszki stają się niejako elementami osobnej aranżacji. Możemy grupować je w zestawy, które nie tylko podkreślą walory otoczenia, lecz także będą oddziaływać na siebie nawzajem. Takie łączenie wzorów to świetna zabawa konwencją i estetyką, podczas której mamy szansę uzyskać rezultaty zaskakujące nawet dla nas samych.

Przy tym wszystkim pamiętajmy jednak, że wybór poszewek musi być starannie przemyślany. Przede wszystkim powinniśmy dostosować je do kolorystyki dominującej w pomieszczeniu – ze szczególnym uwzględnieniem kanap, foteli i innych miejsc, na których zamierzamy ułożyć poduszki. Jeżeli nie czujemy się w tej kwestii pewnie, skorzystajmy z koła barw, które można znaleźć w Internecie. Kolory przylegające do siebie w jego obrębie to tzw. barwy pokrewne, które zawsze będą dobrze ze sobą współgrać. Z kolei łącząc te położone naprzeciw siebie – czyli. barwy dopełniające – uzyskamy interesujące i kontrastowe zestawienia, które nie będą się ze sobą gryzły.

Wybierając spomiędzy różnych wzorów i materiałów, ustalmy element wspólny, który będzie spajać je jako całość – np. odcień czy sposób wykończenia. Możemy przy tym poeksperymentować z fakturami, łącząc np. gładki materiał z miękkim syntetycznym futerkiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl